Menu Close

Širdies ir kraujagyslių ligų

Trumpai apie širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa skirta vyrams nuo 40 iki 54 metų (imtinai) ir moterims nuo 50 iki 64 metų (imtinai), kuriems kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti. Prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.
Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.
  • LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO Į S A K Y M A S DĖL ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ PREVENCIJOS IR ANKSTYVOSIOS DIAGNOSTIKOS PROGRAMOS PATVIRTINIMO      AR_2023-05-01
Trukmė: 1,5 val. 5 sav.
Programos koordinatorius: visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos stiprinimą Jolita Kazulėnienė

Mob.tel. 862360321
Kam skirta programa?

ŠKL ir CD prevencinė programa skirta asmenims:

  • susiduriantiems su didesne cholesterolio, gliukozės koncentracija kraujyje;
  • turintiems padidėjusį arterinį kraujo spaudimą,
  • visiems norintiems pagilinti savo žinias.
Skip to content