Menu Close

Vykdomos programos

Ankstyvosios intervencijos programa

ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMA

Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa – tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jauniems asmenims. 

Kas organizuoja šią programą rajone? Šios programos užsiėmimus organizuoja Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Kam ji skirta ir kas joje gali dalyvauti? Nepilnamečiams asmenims nuo 14 metų, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena.

Kas vyksta šios programos metu? Programą sudaro: pradinis pokalbis, 8 val. praktiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis. Praktinių užsiėmimų trukmė ir skaičius skirstomi atsižvelgiant į grupės dydį, poreikius bei kitas svarbias aplinkybes. Dalyvavimas nepertraukiamas ir registruojamas. Asmenims, dalyvavusiems ne trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės programos dalyje, sudaroma galimybė baigti šią programą, gaunant individualią konsultaciją.

Kodėl jaunuoliams verta rinktis šią programą?

  • Užsiėmimų metu jaunuoliai ne tik atliks įvairius pratimus, bet kartu ir įgaus daugiau žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas;
  • Jaunuoliai daugiau sužinos apie priklausomybių vystymąsi, pagrindinius veiksnius bei aspektus;
  • Jaunuoliai bus supažindinti su rizikos bei apsauginiais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo veiksniais;
  • Jaunuoliai gaus praktinių patarimų, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, ir, esant poreikiui, bus suteiktos tolimesnės pagalbos galimybės.

Kaip jaunuoliams patekti į programą? Asmuo, ketinantis dalyvauti programoje, registruojasi pats arba jį registruoja jo atstovai pagal įstatymą, užpildydami rašytinį prašymą Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Kada organizuojami užsiėmimai? Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vadovaudamasis užregistruotų asmenų sąrašu, sudaro iki 6 asmenų grupę, suderina užsiėmimų datą ir vietą su programą vedančiais specialistais ir apie tai informuoja asmenis.

 

Kontaktiniai duomenys:

  • El. paštas info@ignalinosvsb.lt
  • Tel.  (8 386) 52 338

Pažymime, kad dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.

Daugiau informacijos: http://ntakd.lrv.lt/lt/prevencija/ankstyvoji-intervencija

 

Skip to content