Menu Close

Sėkmingų ir sveikų mokslo metų

Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose, kreiptis į juos visais rūpimais su vaikų sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu susijusiais klausimais.
LR sveikatos apsaugos ministerija primena, kad visuomenės sveikatos specialistų, vykdančių sveikatos priežiūrą mokyklose, pagrindinis veiklos tikslas – saugoti ir stiprinti mokinių sveikatą, aktyviai bendradarbiaujant su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais), mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais, mokyklos vaiko gerovės komisija. Biuro specialistai vykdo mokinių sveikatos stebėseną, sveikatos rizikos veiksnių stebėseną ir prevenciją, ugdo mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, organizuoja mokiniams, sergantiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, mokinio savirūpai reikalingą pagalbą ugdymo įstaigoje.
Rugpjūčio 28 d. Kaišiadoryse vyko kasmetinis visuomenės sveikatos specialistų susitikimas-diskusija „Visuomenės sveikatos priežiūros aktualijos 2023 – 2024 mokslo metais“, kurio metu apžvelgti artėjančių mokslo metų visuomenės sveikatos priežiūros iššūkiai ir aktualijos, dalytasi gerąja patirtimi.
„Savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai šiandien yra pagrindinis ramstis, padedantis užtikrinti sveikatos stiprinimo veiklas visoje Lietuvoje, įskaitant ir jų teritorijoje veikiančias ugdymo įstaigas. Tam, kad prisitaikytume prie besikeičiančių sąlygų, būtina kasmet įsivertinti progresą bei žvelgti keliais žingsniais į priekį – numatyti, kokie iššūkiai laukia ateinančiais mokslo metais ir jiems pasiruošti“, – sakė sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.
Ignalinos rajono ugdymo įstaigose šiuo metu dirba trys visuomenės sveikatos specialistai. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Žaneta Meidūnienė pastebi, kad jie yra svarbūs pagalbininkai administracijai, mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams.
Direktorė ragina mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais mokykloje, kreiptis į juos visais su vaikų sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu susijusiais klausimais – pradedant mokyklinės higienos klausimais, baigiant šeimos gydytojo rekomendacijų vykdymo užtikrinimu. Ji kviečia drąsiai kreiptis dėl mokinio savirūpai reikalingos pagalbos organizavimo ir kitais klausimais.
Biuro direktorė Ž. Meidūnienė akcentuoja, kad specialistai turi sukaupę gausų mokslu paremtų žinių bagažą, įgiję patirties, tad gali pagelbėti spręsti įvairius probleminius klausimus.
Nauji mokslo metai atneš pokyčių, kadangi rudenį startuoja gyvenimo įgūdžių pamokos, prie kurių prisidės ir biuro specialistai. Tuo pačiu Žaneta Meidūnienė primena, kad tėveliai ir globėjai suskubtų profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą, jei to nėra padarę. Rajono moksleiviams linkėdama sėkmingų ir sveikų mokslo metų biuro direktorė pataria laikytis dienos režimo, subalansuotos mitybos, būti kuo daugiau gryname ore fiziškai aktyviems, kokybiškai ilsėtis, mažinti laiką, skirtą informacinėms technologijoms, keičiant į dalyvavimą įvairiose veiklose, ugdyti savyje sveikos gyvensenos įpročius, skatinti tam bendraamžius bei tėvelius.
Parengė Vida Gasparavičienė
Skip to content