Menu Close

Svorio metimo akcija

 

 

 

Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo dviejų mėnesių trukmės svorio metimo akciją.

Nutukimą lemia persivalgymas, nereguliarus maitinimasis ir nepakankamas fizinis aktyvumas. Sveikai maitinantis ir sportuojant, nutukimo galima išvengti – viską lemia jūsų pasirinktas gyvenimo būdas.

Nutukimas – tai didžiulis papildomas krūvis žmogaus kaulų ir raumenų sistemai, ypač stuburui ir stambiesiems sąnariams. Nutukę žmonės sunkiau iškenčia karštį, jiems sunkiau dirbti fizinį darbą. Kuo didesnis antsvoris, tuo smarkiau blogėja gyvenimo kokybė – ilgainiui žmogus nebegali pasilenkti ir pats užsirišti batraiščių, pakelti nuo žemės nukritusių daiktų ir t.t.  Didelės riebalų sankaupos apie žarnyną, kepenis, kasą, skrandį spaudžia vidaus organus, pakeičia jų fiziologinę padėtį, todėl didėja polinkis sirgti virškinamojo trakto ligomis, tulžies akmenlige. Per ilgesnį laiką nutukimas gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, paskatinti kraujospūdžio padidėjimą, sukelti 2 tipo cukrinį diabetą, jaunoms moterims gali tapti nevaisingumo priežastimi. Nutukusiems akivaizdžiai padidėja ir onkologinių ligų – storojo žarnyno, gimdos kaklelio, kiaušidžių, krūties, prostatos vėžio – rizika.

Akcija prasidėjo gegužės 9 d. ir pasibaigė liepos 7 d.  Svorio metimo akcijos metu dalyvaujantys turėjo galimybę pasportuoti su sveikatos biuro specialiste, taip pat smagiai praleidome laiką važinėdami dviračiais Gavio ežero  apylinkėmis. Vaikščiojome su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. O taip pat dalyvaujantys svorio metimo akcijoje galėjo savarankiškai pasportuoti.

Paskutinę akcijos dieną dalyviai buvo pasverti. Rezultai tikrai buvo labai geri. Visiems dalyviams buvo įteikti prizai. Džiaugiamės akcijos rezultatais ir linkime nepamiršti aktyviai judėti ir sveikai maitintis. Dėkojame akcijos dalyviams!!!!!

 

Skip to content