Menu Close

Ignalinos Č. Kudabos gimnazijoje – paskaitos apie sveikatą ir aktyvumą!

Kovo mėn. Ignalinos Č. Kudabos gimnazijoje buvo tęsiamos 1 – 4, 5 – 8 ir I – III klasių mokiniams paskaitos pagal Tūkstantmečio mokyklų projektą – “Lėtinės ligos susijusios su mokinių sergamumu bei profilaktinių priemonių taikymas norint jų išvengti“, kurias organizavo
įtraukiojo ugdymo koordinatorė Asta Samukėnienė, o paskaitas vedė Ignalinos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Inga Žilo. Šių paskaitų metu buvo pateikta informacija apie sveiką gyvenseną, puikią psichinę ir fizinę sveikatą lemiančius veiksnius, „Sveiko europiečio kodą“ bei elgsenos ypatumus, kurie nulemia netinkamą vaikų ir paauglių mitybą, nepakankamą fizinį aktyvumą ir ilgalaikį stresą.
Taip pat mokiniai susipažino su lėtinėmis ligomis bei jų profilaktika, pasirašė pasižadėjimą sau būti kasdiena fiziškai aktyviais, o norintys galėjo priimti fizinio aktyvumo iššūkį, atlikti atpalaiduojančius kvėpavimo, dėmesio sutelkimo pratimus. Tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos stiprinimas – pats svarbiausias prioritetas stiprinant įvairaus amžiaus mokinių sveikatą.

Skip to content